اخرین نمونه کار ها

Imaazh

ایماژ جایی است که شما میتوانید براحتی سفارشات طراحی و گرافیک خود را بصورت آنلاین ثبت کنید تا در کمترین زمان ممکن با بالاترین کیفیت پروژه شما انجام شود.

آدرس:مازندران بهشهر
تلفن:09112299169
ایمیل: info@imaazh.com

Imaazh

imaazh is a place that you can submit design and grafical orders with easiest way and take best feedback.

Address: behshahr,mazandaran s,iran
Phone: +98-911-229-9169
Email: support@imaazh.com

چاپ افست چیست؟ آشنایی با چاپ افست

چاپ افست یکی از مهمترین روش های چاپ در تبلیغات می باشد. که در آن، نوشته و عکس را بر سطح لاستیکی یک استوانه گردان (سیلندر) برگردانده و آن را با فشار استوانه دیگر روی کاغذ چاپ می کنند. دستگاهی که برای این نوع چاپ استفاده می شود سه استوانه دارد. در این روش چاپ ابتدا مطالب مورد نظر بر روی صفحه ای آلومینیومی به نام زینک منتقل می شوند و سپس این صفحه را با مواد شیمیایی طوری حساس می کنند که فقط نوشته ها و تصاویر آن، مرکب چاپ را به سمت خود چذب کنند و زینک را به دور نخستین استوانه بپیچد. طرح مورد نظر بر اثر فشار روی پوشش لاستیکی استوانه دوم، برمی گردد. کاغذ سفید که متوالیا به دور استوانه سوم می پیجد مطالب را از روی پوشش لاستیکی استوانه دوم دریافت می کند.

چاپ افست
چاپ افست

در چاپ افست از سیستم رنگی (CMYK) استفاده می کنند و رنگ ها به صورت جداگانه بر روی کاغذ چاپ می شوند. دستگاه های چاپ افست با توجه به مدل و قیمت آن ها بین 1 تا 5 برج رنگ دارند. در زیر تصویر شماتیک یک دستگاه چاپ افست با 4 برج رنگ نمایش داده شده که به دستگاه 4 رنگ همزمان معروف هستند. در چاپ افست چهار رنگ یک کار چهار رنگ فقط یک بار از زیر دستگاه رد می شود که این باعث کیفیت بالای کارهای چاپی در افست چهار رنگ نسبت به دو رنگ می باشد.

دستگاه چاپ افست
دستگاه چاپ افست

هر کدام از دستگاه های چاپ افست دارای سایزهای مختلف چاپ می باشد که این سایزها عبارتند از:25 در 35، 35 در 50، 50 در 70، 100 در 140

که هر کدام از این سایزها با دستگاه مربوط به خود چاپ می شود که اسم این دستگاه های افست عبارتند از:

دستگاه نیم ورقی، یک ورقی، دو ورقی و چهار ورقی

در بیان کلی افست یک سیستم چاپ است که امروزه به طور بسیار گسترده برای چاپ انواع بروشور، کاتالوگ، پوستر، کارت ویزیت، فرم های عمومی و اوراق اداری، کتاب، انواع لیبل، مجله، روزنامه، نقشه و … مورد استفاده قرار می گیرد.

مطلب به نقل از : هم کیشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *